Waluty cyfrowe

Waluty cyfrowe

Waluta cyfrowa, zwana również walutą wirtualną jest niczym innym jak zwaną powszechnie kryptowalutą oraz wszelkim środkiem dostępnym wirtualne (np. w grze), który jest wymienny na pieniądz rzeczywisty. Powyższa definicja pojawiła się w polskiej ustawie o przeciwdziałaniu praniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.

Zgodnie z ustawodawstwem, walutą wirtualną jest cyfrowe odwzorowanie wartości, które nie jest prawnym środkiem płatniczym, międzynarodową jednostką rozrachunkową, pieniądzem elektronicznym, instrumentem finansowym, wekslem czy czekiem. Waluty cyfrowe charakteryzuje przede wszystkim brak nadzoru przez jakąkolwiek instytucje bankową czy rząd. W wielu krajach wirtualna waluta uzyskała miano waluty legalnej. 

Istnieje wiele kawiarni, sklepów czy restauracji, gdzie możemy zapłacić na miejscu kryptowalutami. Jedną z najpopularniejszych walut cyfrowych jest Bitcoin, który z pewnością przyczynił się do rozwoju tej formy płatności oraz rozpowszechnił świadomość społeczną w tym zakresie. 

Leave a Comment