W ostatnim czasie Nicolás Maduro asygnował kilka oświadczeń dotyczących wenezuelskiej kryptowaluty; Petro. Przewodniczący rządu Wenezueli oświadczył, że ta wirtualna waluta będzie wykorzystywana w ramach środka płatniczego we wszystkich działaniach prawnych prowadzonych przez Administrację Służby Identyfikacji, Migracji i Cudzoziemców, w skrócie SAIME. Te informacje pojawiły się w kilku źródłach medialnych 6 listopada. Zdaniem jednej z redakcji wenezuelski prezydent kierował się tzw. dniem roboczym w Centralnym Banku Wenezueli, przekazywanym na platformie wewnątrzpaństwowej. Stamtąd bowiem wypłynęły głosy, że wszelkie regulacje prowadzone przez SAIME będą rozliczane w Petros. 

Polityka Nicolása Maduro

Co więcej, prezydent Maduro podkreśla, że jest to projekt, który krajowy rząd cały czas rozwija zasięg, aby móc zapewnić obywatelom Wenezueli dostęp do płatności Petro w każdym aspekcie dnia codziennego. Jak podkreśla polityk są to działania, które mają na celu zapewnić społeczeństwu ochronę. 

Stwarzamy rozwiązania, aby Petro spełniało rolę, do której zostało stworzone: chronić Wenezuelczyków, w procesie ożywienia gospodarki, chronić rodzinę przez państwo. – Nicolás Maduro

Prezydent Wenezueli podkreślił również, że jego kraj jest pierwszym państwem na całym świecie, który wprowadził w życie swoją własną wirtualną walutę. Co więcej, jest to środek płatniczy, który spełnia zadanie ochroniarza dla wenezuelskiego społeczeństwa. Na uwagę w dyskusji na temat Petro zasługuje fakt, że jest to waluta wspierana poprzez ropę naftową. 

Wenezuelska przyszłość to Petro?

Głowa państwa podczas swoich wypowiedzi zasygnalizował, że Petro, jako krajowa, cyfrowa waluta stała się już nieodłączną częścią wenezuelskiej gospodarki, zarówno w aspekcie ekonomicznym, instytucjonalnym oraz w zdrowym funkcjonowaniu całego społeczeństwa. Prezydent zwrócił również uwagę na ogólnodostępny charakter Petro we wszystkich miejscach w państwie.

Na ten moment zatwierdziłem milion Petrosów, co dwa miesiące; później będzie to miało miejsce co miesiąc, aby inwestowali w szczęście i rozwój każdego ze stanów i regionu stołecznego. – Nicolás Maduro

Clou działań prezydenta Wenezueli jest nakierowany na system, w jakim będzie funkcjonowała waluta Petro. Wszystko wskazuje na to, że wszelkie procedury prowadzone będą za pomocą instytucji Sarena. Będą to m.in. wnioski i przedłużania ważności paszportów. Cały sęk sprawy tkwi w tym, że płatność za te działania będzie możliwa tylko i wyłącznie za pośrednictwem kryptowaluty Petro. Co więcej, nie ma znaczenia fakt, czy obywatel Wenezueli jest w kraju, czy za granicą państwa. Będzie on musiał dostosować się do funkcjonujących zasad. 

Wszędzie Petro 

Petro będzie także wprowadzone do innych elementów życia codziennego. Mowa tutaj o apostille dokumentów lub wiz. Co więcej, Maduro rozkazał, aby także biuro Autonomicznej Służby Rejestrów i Notariuszy, w skrócie Saren, funkcjonowało w przyszłości według zasad nowej zabawki rządy Wenezueli, mianowicie Petro. Saren będzie musiało ponownie pochylić się nad systemowymi rozwiązaniami wewnątrz biura. 

Dolar, jako wróg publiczny numer jeden 

Podczas swojej wypowiedzi Maduro zakomunikował, że podpisze umowę, aby móc zapewnić społeczeństwu dostęp do legalnych płatności za nieruchomości w walucie Petros. Co więcej, prezydent podkreślił, że kupowanie domów za dolary jest całkowicie nielegalnym procederem. Głowa państwa, podpisała dekret, według którego nakazuje on osobom fizycznym i prawnym prowadzić dokumentację księgową w boliwarach, ale również w cyfrowej walucie Petro. 

Jest to dekret, za pomocą którego osoby fizyczne i prawne są pouczane, to znaczy zwykłe osoby i firmy, obowiązkowy charakter rejestracji, informacje i fakty ekonomiczne wyrażone w państwowych aktywach bez uszczerbku dla ich rejestracji w boliwarach.- Maduro 

Wenezuelski świat 

Według Maduro wszyscy muszą być beneficjentami nowej gospodarki cyfrowej. Petro został stworzony dla każdego obywatela Wenezueli. Ma chronić i zapewniać przejrzyste reguły gry w procesie przeprowadzania ruchów handlowych. Co więcej, najprawdopodobniej rząd powoła do życia 23 kasy biletowe Banku Wenezueli, aby społeczeństwo mogło wymienić swoje Petros. Te decyzje mają się przyczynić do wzmocnienia krajowej kryptowaluty. 

Petro zabawa

Ciekawostką jest kolejny pomysł prezydenta Maduro, który zapowiedział, że powstanie „Sklep Petro”. Będzie to wirtualna platforma, funkcjonująca na zasadach Mercado. Stworzy możliwość dla tych, którzy oszczędzając Petro, będą mogli wymienić tę walutę na cokolwiek tylko zapragną. 

Leave a Comment