Jednym z tematów nośnych jeśli chodzi o ostatnie tygodnie to na pewno uregulowanie prawne kryptowalut. Niestety przychodzi to z olbrzymim trudem co po niektórym państwom. Jednak teraz się pojawił pionier właśnie w tym zakresie.

Liechtenstein absolutnym trendsetterem

Dokładnie 1 stycznia w roku 2020 na terenie państwa Liechtenstein w życie wejdzie ustawa o tokenach jak i także o jednostkach, które prowadzą usługi w oparciu o technologie zaufane, a więc TVTG. Krócej ustawę tą nazywa się po prostu ustawą o blockchainie. Parlament Liechtensteinu w ostatni czwartek przygotował ustawę. Zdaniem pomysłodawców tejże ustawy, ma ona na celu zwiększyć samą ochronę inwestorów, ale także zapobiegać praniu brudnych pieniędzy. Najważniejsze jest jednak to, że raz na zawsze zakończą się wszelkie prawne spory obejmujące ten właśnie temat.

Będzie to tak naprawdę pierwszy przypadek uregulowania kompleksowego narzędzi z kryptowalutowej branży. Skoro już Liechtenstein wprowadzi w życie ustawę ustawę o tokenach oraz o jednostkach, które prowadzą usługi w oparciu o zaufane technologie, to tak naprawdę Liechtenstein stanie się państwem bardzo innowacyjnym oraz także miejscem w pełni legalnym, które chroni wszystkich twórców właśnie tego ekosystemu. W ten sposób wypowiedział się Adrian Hasler, który jest obecnie premierem księstwa Liechtenstein.

Jak sama ustawa pomoże tej branży?

Sam fakt, że ustawa w ogóle przeszła bez żadnych poprawek jak i także bez jakiegoś większego sprzeciwu stanowi o tym, że była ona naprawdę niesamowicie istotna dla wszelkich tamtejszych polityków. Zdaniem szefa firmy Bitcoin Suisse Mauro Caselliniego, ustanie nie tylko tworzy warunki wygodne dla wszystkich uczestników tejże branży w tej okolicy, ale do tego oznacza jak najbardziej nowe otwarcie z branży kryptowalutowej oraz z branży fintech.

Liechtenstein jak najbardziej jest pionierem w tym właśnie zakresie. Kolejny raz państwo to nas zaskakuje, a do tego także udowadnia, że jest miejscem wręcz znakomitym do samego rozwoju firmy jeśli chodzi o branże fintech oraz także blockchain. Okazuje się, że nie jest to tylko ważne dla tego państwa. Jak najbardziej jest to niezmiernie ważne dla absolutnie całej Europy. Tym samym jednak musimy zaznaczyć, że Liechtenstein dzięki temu znajduje się w jej samym sercu. Pewnie nigdy byśmy nie podejrzewali, że akurat to niewielkie państwo stanie się w tej kwestii pionierem i inne państwa będą przypatrywać się tym innowacjom.

Dodatkowo na samo potwierdzenie słów szefa Bitcoin Suisse Mauro Caselliniego dodać można, że to właśnie firma Bittrex planuje już w najbliższym czasie uruchomić specjalną platformę płatności o nazwie Bittrex Global. Chyba nikogo nie zdziwi to, że siedziba tej platformy płatności znajdować się ma właśnie nigdzie indziej jak w państwie Lichtenstein. Co jak co, ale powinniśmy to mieć na uwadze i obserwować z dużym zaciekawienie to jakże nie tylko urokliwe państwo, ale także niesamowicie innowacyjne oraz na czasie. Kto wie może w niedalekiej przyszłości inne państwa europejskie pójdą w ślady Liechtenstein i także wprowadzą regulacje prawne, które umocnią ich pozycje oraz sprawią, że także staną się bardzo innowacyjne?

Leave a Comment