Długofalowo to coraz silniejsze regulacje branży kryptowalut jak i także finansowego sektora działają stricte na korzyść kryptowalut. Zwiększą one krótkoterminowo zaufanie do nich oraz pozwolą w nie wejść instytucjonalnym inwestorom. Korzystanie długoterminowo z systemu finansowego tradycyjnego staje się przysłowiowym „wrzodem na dupie”. Wówczas okaże się, że posiadanie sami korzystanie z kryptowalut nie jest wcale takie trudne oraz niewygodne.

Dla tych osób, które są od lat w krypto, to kolejne regulacje tejże branży odbierane mogą być jako sam gwałt na ideach oraz wartościach podstawowych. Po to właśnie powstał Bitcoin, a potem także inne kryptowaluty, aby można było realizować dowolne ekonomiczne transakcje.

A tutaj od lat należy świecić na giełdach swoich osobistym dowodem. Należy się także tłumaczyć skąd mamy środki, które się wykorzystuje na zakup kryptowalut.

Uprzykrzanie ludziom życia przez regulacja oraz pchanie ich w ramiona kryptowalut

Sektor finansowy jest coraz bardziej regulowany. O ile regulacje te jeszcze życia przeciętnym obywatelom nie uprzykrzają, to już biznesowi jak najbardziej. Dla coraz to większej ilości branż jak i także przypadków, korzystanie z systemu tradycyjnego finansowego staje się być wrzodem bolesnym na dupie. Czasami jest to wręcz niemożliwe.

Czy w Polsce jest możliwy całkowity zakaz kryptowalut?

W otoczeniu naszym jest coraz więcej przedsiębiorców, którzy prowadzą swoje biznesu online. Często są to biznesu międzynarodowe. Nieraz w opowieściach ich pojawiają się dokładnie dwa rodzaje problemów. Chodzi o problemy, których rozwiązaniem mogą właśnie być kryptowaluty.

Sam pierwszy rodzaj problem to bardzo szybie przysyłanie dużej ilości kwot pomiędzy bardzo różnymi krajami. Gdy próbujemy to robić pierwszy raz, to możemy być pewni właściwie, że w bankach się zapalą diody w kolorze czerwonym AML. Nasze środki zostaną gdzieś po drodze zamrożone.

KNF powołuje do życia Cyfrową Agendę Nadzoru

Co więcej będziemy przez dni czy też nawet tygodnie, ganiali za zaświadczeniami, papierkami czy też certyfikatami, które potwierdzić mają, że zarówno samo źródło środków na przelew, a to tego jego cel, są jak najbardziej prawilne. Co więcej także my nie jesteśmy jakimś strusiem, który finansuje handel narządami czy też światowy terroryzm.

Podsumowanie

Przyjęło się także myśleć, że wszelkiego rodzaju regulacje kryptowalut to zło, przed którym się powinniśmy bronić i to ze wszystkich sił. Należy jak najbardziej sobie zdawać sprawę z tego, że krypto nie żyje w uniwersum oderwanym od rzeczywistości. Świat, w którym żyjemy opiera się głównie na regułach pewnych.

Czy to się nam podoba czy też nie. Więc po pierwsze znaczna większość ludzi na tym świecie osadzonych, potrzebuje zasad jasnych, które są określone przez prawo, które im pozwoli pewniej oraz bezpieczniej zainteresować się branżą kryptowalutową. Po drugie, charakter coraz bardzie restrykcyjny finansowych regulacji pchnąć może nowe rzesze ludzi oraz także biznesów w stronę kryptowalut. A jakie są nasze przemyślenia na temat samego wpływu regulacji na krypowaluty w najbliższych czekających nas latach?

Leave a Comment