Rynek kryptowalut przyciąga więc oszustów niczym magnes. Razem z bardzo rosnąca popularnością kryptowaluty, scamy wyrastają niczym grzyby po deszczu, a inwestorzy naiwni tracą masę pieniędzy. Poznaj zatem kilka popularnych oszustw.

Gdy inwestujemy na rynku kryptowalut warto się trzymać starej, ale wciąż jak najbardziej aktualnej zasady – jeśli to brzmi zbyt dobrze, aby mogło być w ogóle prawdziwe, to tak prawdopodobnie jest. Zwłaszcza dotyczy to inwestorów początkujących, w oczach ze znakami pieniędzy, którzy liczą na łatwy, niewiarygodny oraz błyskawiczny zysk. Takie osoby najłatwiej jest złapać na oszustwa, co oczywiście nie znaczy, że tylko są one zagrożone, ofiarą oszustw paść może każdy.

Bitcoin Code

Bitcoin Code jak wiele innych oszustw tego typu, oferuje usługę, która przywiduje rynkowe trendy oraz transakcję automatyzującą dla użytkowników, gwarantującą zyski absurdalne, takie jak 13000 USD dokładnie w dwadzieścia cztery godziny. Oprogramowanie – Bitcoin Code rzekomo ma 99% dokładności. Umożliwia to praktycznie stratę.

Niektórzy się mogą dziwić, jak ktoś przy całkiem zdrowych zmysłach uznać może, że inwestycja tego typu może być prawdziwa. Niestety, lidzie nie wiedzący nic na temat Bitcoin czy kryptowalut uznać mogą, że to jest po prostu możliwe.

Same wątpliwości co do Bitcoin Code budzi nie tylko zysk absurdalny, który jest gwarantowany przez serwis, ale i jego twórca rzekomy: Steve McKay. Geniusz główny, który pracował rzekomo dniami i nocami, aby móc stworzyć oprogramowanie rewolucyjne w rzeczywistości nie istnieje prawdopodobnie.

Osoba przedstawiona na zdjęciu to model, a samo zdjęcie pochodzi z serwisu o nazwie shutterstock.com Zaś osoba z promocyjnego filmy wychwalająca usługę okazuje się aktorem płatnym z serwisu fiverr.com, który jak twierdzi za konkretne pieniądze promował będzie twoją usługę czy też produkt. Jest to naprawdę praktyka bardzo powszechna wśród oszustów.

Holandia nawet 6 lat więzienia dla oszustów wykorzystujących kryptowaluty

Bitcoin Doubler

Bitcoin Doublem jest kolejnym modelem oszustwa, który występuje na wielu internetowych stronach. Bardzo podobnie do Bitcoin Code, oszuści obiecują bardzo szalone zyski i to w krótkim czasie, żerując na finansowej naiwności desperacji ofiar.

Strony wykorzystujące taki schemat oszustwa zazwyczaj użytkowników proszą o podanie swojego adresu maila oraz adresu Bitcoin, a następnie o samą wpłatę. Później go informują, aby czekał na spore zwroty z inwestycji w zaledwie kilku godzin czy też kilkudni. Jak najbardziej żadne pieniądze nigdy do użytkowników nie docierają.

UOKiK ostrzega wszystkich przed Omega Best

Bitcoin Trader

Dopełnieniem samej listy witryn z oszustwami jest program kolejny do handlu automatycznego kryptowalutami zwany – Bitcoin Trader. Podobnie jak w przypadku innych scamów, tak i tutaj znaleźć można informacje o naprawdę ogromnych zyskach, konieczności inwestycji natychmiastowej, zdjęcia fałszywe oraz filmy z bardzo znanymi milionerami czy też miliarderami, którzy mówią o kryptowalutach, a także dostosowane do lokalizacji wszelkie wiadomości o osobach, które z oferty tej skorzystały.

Leave a Comment