UOKiK, a więc Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał konsumenckie ostrzeżenie przed firmą pochodzącą ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich o nazwie Nautilius Investment, która promuje cały system OMEGA. W ocenie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów może to niestety być finansowa piramida, a my możemy po prostu stracić pieniądze.

Omega może się stać finansową piramidą

Firma o nazwie Nautilius Investment prowadzi jak i także promujemy funkcjonujące systemy na platformie o nazwie Omega, które mogą niestety być finansową piramidą. Informacje, które zostały zgromadzone w toku postępowania wykazały, że naprawdę istnieje duże ryzyko samej utraty środków, które są wpłacane przez konsumentów.

Dlatego właśnie UOKiK zdecydował się wydać ostrzeżenie. Urząd również zawiadomił ABW, a więc Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, ponieważ wszystkie osoby, które za tym systemem stoją, mogą niestety stanowić zagrożenie dla ekonomicznego państwa jak i także obywateli.

Nautilius Investment zachęca jak najbardziej do zarabiania między innymi na oglądaniu reklam oraz kopaniu kryptowalut, jednak użytkownik wcześniej musi wykupywać cyklicznie tak zwane Active Boxy, które kosztują od pięćdziesięciu do dwustu tysięcy euro.

Działanie tejże firmy może mocno zagrażać ekonomicznym interesom konsumentów. Przedsiębiorca po prostu przyjmuje wpłaty oraz także obiecuje korzyści za to, że ktoś namówi osoby inne do zakupu Active Boxow. Prezes UOKiK Marek Niechciał ostrzega wszystkim przed przelewaniem pochopnym pieniędzy oraz przystępowaniem do samego programu Omega.

Konsumencie bądź ostrożny

Na pewno konsumenci muszą uważać gdy ktoś nam zapewnia o zyskach bardzo wysokich w stosunkowo krótkim czasie i jednocześnie nie wspominając o ryzykach, które są związane z inwestowaniem. Bądźmy także ostrożni, gdy ktoś tłumaczy, że niedawno rozpoczął działalność oraz ogólnie czy też niezrozumiale przedstawia sam sposób działania swojego czy też unika odpowiedzi na nasze konkretne pytania.

Musimy także uważać, gdy ktoś posługuje się sformułowaniami wzniosłymi jak odmień swoje życie czy też zarób pieniądze bez żadnego wysiłku. Nie powinniśmy także być lekkomyślni gdy oferuje się nam pakiety inwestycyjne, kupony, tokeny, świadectwa uczestnictwa czy też kryptowaluty.

Ostrzegawcza lampka powinna się także zaświecić gdy odsyła nas na stronę internetową, która nie zawiera informacji podstawowych dotyczących organizatora samej inwestycji czy też strona wiecznie jest w budowie. Powinno nam dać do myślenia gdy kieruje nas na stronę internetową, która prowadzona nie jest w polskim języka (jest jednak dostępna na przykład po indonezyjsku, wietnamsku czy też po ukraińsku). Także miejsce prowadzenia samej działalności w kraju egzotycznym poza granicami Unii Europejskiej.

Podejrzana strona także wskazuje, że istotnym czy też nawet najważniejszym elementem uczestnictwa czy też uzyskania wynagrodzenie jest nakłonienie do udziału w projekcie czy też systemie innych osób. Nie powinna mieć także sytuacja, w której nie wskazuje się żadnych źródeł finansowania systemu czy też przedstawia się je naprawdę bardzo ogólnie.

Leave a Comment