Holandia ma w planach wprowadzenie znacznie surowszych kar za oszustwa, które są związane z bankowymi aplikacjami jak i także z kryptowalutami. Kraj idzie na prawdziwą wojnę ze scamerami!
Proponowane całkiem nowe ustawodawstwo krajowego Ministerstwa Sprawiedliwości i Bezpieczeństwa na celu ma dostosowanie kaw właśnie za oszustwa przy użyciu tychże nowszych metod płatności do całego systemu kar, które są związane z przestępstwami kojarzonymi z dużo bardziej tradycyjnymi płatnościami jak chociażby kredytowe karty.
Holandia – sześć lat więzienia dla oszusta
Za przestępstwo, które jest związane z płatniczymi kartami dzisiaj grozi w Holandii sześcioletni maksymalny wyrok więzienia. O wiele lżej są karane osoby, które popełniają przestępstwa podobnego typu, ale które w tym celu korzystały z mobilnych aplikacji czy też z kryptowalut. Im grozi tak naprawdę od jednego, aż do czterech lat pozbawiania wolności. Krótko mówiąc, w Holandii oszukiwać najbezpieczniej ludzi na pieniądze przy pomocy użycia metod nowoczesnych. Jednak ma się to już zmienić. Tak przynajmniej sugerują media.
Poza aplikacjami dotyczącymi kryptowalut oraz płatności mobilnych również w artykule wymieniono aplikacje służące do współdzielenia rachunków. Można tutaj wymienić aplikację Tikkie. Nad nią obecne pracuje Ferdinand Grapperhaus – minister sprawiedliwości. Nowe prawodawstwo ma się opierać na dyrektywie unijnej w sprawie przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy.
Minister sprawiedliwości sam powiedział, że oszustwa przy pomocy tychże nowych metod płatności są o wiele bardziej powszechne oraz dotyczyć mogą naprawdę sporej liczby osób. Minister także dodał, że ma ogromną nadzieję, że wprowadzenie kar surowszych będzie na pewno działało w sposób odstraszający na tak zwanych cyberprzestępców.
Nowa ustawa również będzie miała zastosowanie do przestępstw jakim są posiadanie sfałszowanych danych, fałszowanie płatniczych danych, fałszowanie kart, sprzedaż sfałszowanych danych oraz także fałszowanie programów phishingowych. Informacje te przekazał NL Times.
Kryptowaluty obecnie są pod lupą
Tak naprawdę to nie tylko Holandia interesować się zaczęła kryptowalutami. Duński organ podatkowy jakim jest Skattestyrelsem wysyła listy od niedawna właśnie do użytkowników kryptowalut, w których on wyraża swoje podejrzenia dotyczące unikania przez nich podatków. Fiskus przy tym żąda od tak zwanych krypto-traderów całego szeregu informacji, które dotyczą ich inwestycji.
Musimy także znaczyć, że FINMA szwajcarska twierdzi, że blockchain oraz waluty cyfrowe zwiększają samo ryzyko prania brudnych pieniędzy. O tej sprawie także pojawił się artykuł, znajdujący się dokładnie tutaj. Na pewno osoby zainteresowane ogólnie kryptowalutami oraz rynkiem kryptowalut powinny rozszerzyć swoją wiedzę. W sieci znajdziemy całą masę bardzo ciekawych artykułów, publikacji czy też postów na blogach. Nic tylko poszerzać swoją wiedzę.