W zasadzie to już w połowie miesiąca wrześnie bieżącego roku informowaliśmy o wydarzeniu jakim jest upadek Exp Asset Ltd. Czym jest Exp Asset Ltd? Exp Asset Ltd to firma, która oferowała edukacyjne pakiety, który były połączone z zarabianiem pasywnym jak i także z afiliacyjnymi programami. Pomimo, że od tego właśnie czasu minęły już ponad dwa miesiące, to w zasadzie dopiero teraz podmiot ten trafił na listę, na której znajdują się ostrzeżenia publiczne Komisji Papierów Wartościowych w Malezji, a więc SC.

Malezja ostro ostrzega przed Exp Assets Ltd

Lista ostrzeżeń płynących wprost z Komisji Papierów Wartościowych zawiera wszelkiego rodzaju informacje o podmiotach o osobach, które tamtejszego prawa wartościowych papierów nie przestrzegają.

Z informacji najnowszych przekazanych przez SC wynika, że z samego powodu prowadzenia działalności nielicencjonowanej na kapitałowych rynku w zakresie samego obrotu papierami wartościowymi, na listę publicznych ostrzeżeń wpisana została firma Exp Asstes Ltd, która to jest na pewno administratorem internetowej strony adresie https://expasset.com/.

W Malezji Komisja Papierów Wartościowych zwraca jak najbardziej uwagę, że ta lista nie jest wyczerpująca oraz będzie aktualizowana okresowo. SC wskazuje, że ona służy jako pewnego rodzaju przewodnik dla wszystkim inwestorów jeszcze przed podjęciem jakichkolwiek inwestycyjnych decyzji. Szkoda tylko, że w tym przypadku konkretnym podmiot na nią został wpisany dokładnie ponad dwa miesiące po samym ogłoszeniu upadłości. Jak najbardziej musimy to mieć na uwadze.

Podsumowanie Exp Asset

Co jak co, ale naprawdę niektóre upadki czy też wzloty na rynku kryptowalut są niesamowicie dynamiczne. W zasadzie wcale to na nie dziwi. Jest to dziedzina wbrew pozorom młoda, która naprawdę zaskakuje i jest niesamowicie dynamiczna. Z jednej strony jest to dobre, ponieważ inwestorzy na rynku mogą naprawdę sporo zyskać. Jednak z drugiej strony niespodziewany spadek kursu czy też upadek którejś z firm czy też platformy może spowodować, że stracimy naprawdę sporo pieniędzy.

Zapoznając się z wiadomościami świeżymi na temat kryptowalut dowiadujemy się, że okres obecny jest w zasadzie okresem najlepszym na inwestycję w kryptowaluty. Co do tego nie mamy kompletnie żadnych wątpliwości. Jednak nigdy nie jesteśmy pewni co się wydarzy w kolejnych dniach i czy na przykład dana kryptowaluta nie zaliczy totalnego spadku. Tutaj musimy polegać akurat na własnej intuicji oraz także przekonaniom.

Co ciekawe czasami się one potwierdzają, ale innymi razy do końca nie jesteśmy przekonani. Oczywiście wszystko jest zależne od nas. To my podejmujemy decyzję czy inwestujemy w danym momencie czy też nie. Czasami możemy zrobić istny interes życia, a w innych wypadkach możemy naprawdę stracić masę pieniędzy. Jak najbardziej decyzja należy do nas i tylko my mamy na nią wpływ ostateczny. Mamy dwie możliwości.

Lista ostrzeżeń KNF – kryptowaluty i blockchain – Forum

One thought on “Exp Asset trafia na listę ostrzeżeń po upadku”
Leave a Comment